PNZ Terasový olej černý 0,75L

 
  • 1 z 2
 

Otěruvzdorný olej, odolný povětrnostním vlivům, který dlouhodobě chrání dřevo proti povětrnosti a proti UV záření. Neobsahuje zdraví škodlivé látky, vytváří sametově matnou plochu.

Dostupnost Skladem
Cena 566,12 Kč bez DPH
685 Kč    
Značka PNZ
Kategorie PNZ Terasový olej
 

PNZ TERASOVÝ Olej černý (PNZ-Terassen-ÖL schwarz)

Charakteristika: Otěruvzdorný olej, odolný povětrnostním vlivům, který dlouhodobě chrání dřevo proti povětrnosti a proti UV záření. Neobsahuje zdraví škodlivé látky, vytváří sametově matnou plochu.

Použití: Ideální pro nátěry teras, zahradního nábytku a zahradních staveb ze všech  druhů domácích i exotických dřevin jako např: dub, modřín, cedr, douglasie, bangkirai, iroko, robinie a další.

Zpracování: Povrch musí být čistý a zbavený prachu. Řasy, mastnoty a další znečištění odstraňte přípravkem PNZ Čistič zahradního nábytku. Tuzemské jehličnany (borovice, smrk) jsou dřeviny náchylné k zamodrání a napadení dřevními plísněmi a je vhodné před prvním nátěrem ve venkovním prostředí  nejprve ošetřit přípravkem PNZ Imprägniergrund (PNZ Impregnační základ). První nátěr dřevin s mimořádně vysokým obsahem průvodních látek obsažených ve dřevu (třísloviny, barviva, pryskyřičné látky, tuky a silice) je doporučeno dřevo ponechat 4 týdny vystavené povětrnosti. PNZ Terasový olej se nanáší neředěný, dobře promíchaný na čisté suché dřevo štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí v tenké vrstvě, rovnoměrně ve směru vláken. Na povrchu nevytvářet vrstvu, případné přebytky materiálu setřít. Zpravidla se provádějí dva nátěry. Doporučuje se nejprve provést zkušební vzorek. Pracovní teplota min. 8°C. Pro následné ošetření je přípravek vhodný na všechny obvyklé nátěry, pokud si podklad zachoval savost. Nesavý povrch je třeba zbrousit.

Skladování: Dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: Pomůcky a štětce čistěte přípravkem PNZ Speciální ředidlo, nenechat zaschnout.

Spotřeba: 1 litr na cca 20 m2.

Upozornění: Přípravek je neškodný, nepatří však do rukou dětem. Nesmí se dostat do kanalizace nebo tekoucí vody. Potřísněnou pokožku omyjte čistou vodou. Před upotřebením dobře promíchejte a protřepejte. VbF: A III.

Složení: Směs zušlechtěných přírodních olejů jako např: slunečnicový, sojový aj., přírodní vosky, isoalifáty, bezolovnatá sušidla, pentanonoxim, kyselina neodecanová, kobaltová sůl, oxidy  železa, titandioxid.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l,