O nás

Oleje, vosky a šetrné nátěry na dřevo - PNZ.CZ

Frit, s.r.o.

Firma Frit, s.r.o. vznikla v roce 1992 a původní společníci chtěli provozovat hotel a fritovat hranolky. K tomu však nikdy nedošlo.

V roce 1995 získala firma bez činnosti nové společníky a začala se zabývat prodejem barev a laků Herbol v Severních Čechách. Barvy laky Herbol prodáváme i nadále ve vlastní prodejně i velkoobchodně.

K roku 2002 se datují první kontakty s  výrobcem olejů, vosků a lazur, firmou PNZ. Spolupráce se postupně úspěšně rozvíjela, v roce 2004 získala firma zastoupení pro Čechy a v roce 2005 pro celou ČR. Zákazníci oceňují kvalitu a lehkou zpracovatelnost nátěrů na dřevo, které firma PNZ vyrábí.

Firma PNZ je tradiční německý výrobce nátěrových hmot na dřevo. Výroba a sídlo firmy se nachází v lázeňském městečku Kipfenberg v Bavorsku.
Název firmy PNZ ve volném překladu znamená Přírodní, Nezávadné, Zaměřené na budoucnost. Oleje, vosky, lazury, louhy, mořidla a další výrobky jsou vyráběny z přírodních olejů, vosků, pigmentů a dalších surovin bez použití škodlivých chemických sloučenin.