PNZ UV Ochranný olej 5l

 
VYSADÍME STROM 🌳 Efekt lupa
 

Bezbarvý, prodyšný olejový nátěr chránící dřevo proti šednutí a proti změnám vznikajícím v důsledku osvitu slunečním zářením.  Používá se buď samostatně nebo jako druhý nátěr zvyšující ochranu proti UV záření na předem tónované nátěry.

Dostupnost Skladem
Cena 2 604,96 Kč bez DPH
3 152 Kč    
Značka PNZ
Kategorie Produkty A-Z
 

PNZ UV OCHRANNÝ OLEJ (PNZ - UV-SCHUTZ-ÖL)

Charakteristika: Bezbarvý, prodyšný olejový nátěr chránící dřevo proti zešednutí a proti změnám vznikajícím v důsledku osvitu slunečním zářením.  Používá se buď samostatně na svislé dřevěné plochy, nebo jako druhý nátěr na předem provedené tónované nátěry jako konečná vrstva zvyšující ochranu proti UV záření.

Použití: Na svislé dřevěné konstrukce jako např: obložení fasád, balkóny, okna, výlohy, ploty, pergoly, zahradní nábytek, zahradní domky a šindele. Je ideální k obnovení starých prodyšných nátěrů a dřevěných ploch opotřebovaných povětrností. Je vhodný na všechny druhy dřevin.

Zpracování: Nanáší se neředěný, dobře promíchaný na čisté suché dřevo štětcem nebo válečkem tence a rovnoměrně ve směru vláken. Zpravidla se provádějí jeden až dva nátěry s 12-24 hodinovou přestávkou. Řasy, mastnotu a nečistoty odstraňte přípravkem PNZ Gartenholzreiniger (PNZ Čistič zahradního nábytku). Ve venkovním prostředí je třeba dřeviny náchylné k zamodrání a napadení dřevními plísněmi (tuzemské jehličnany - borovice, smrk) nejprve ošetřit proti modrání, dřevním plísním a škůdcům přípravkem PNZ Imprägniergrund (PNZ Impregnační základ). Pro trvalou ochranu dřeva proti UV záření je vhodné provést nejprve ošetření pigmentovaným olejem a následně aplikovat PNZ UV-Ochranný olej. Teplota při práci i schnutí min. 8°C. Vlhkost dřeva nesmí být vyšší než 18%. Vzdušná vlhkost < 60%.

Spotřeba: Opracované dřevo: 1 litr na cca 25 m2 v závislosti na druhu dřeva a hrubosti jeho povrchu (řezivo nebo hoblované dřevo). U profilovaného dřeva se může spotřeba zvýšit (faktor 2-3).

Skladování: dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: Znečištěné pomůcky omýt mýdlovou vodou, PNZ speciálním ředidlem nebo syntetickým ředidlem.

Barva: bezbarvý

Upozornění: Při použití více balení různých šarží se doporučuje smíchat obsah ve větší nádobě.

Složení: Zušlechtěné přírodní oleje, přírodní vosky, isoalifáty, UV absorber, vodoodpudivá aditiva, bezolovnatá sušidla, pentanonoxim, kyselina neodecanová, kobaltová sůl.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5l, 10 l.