PNZ UV Ochranný olej 0,75l

 
 

Bezbarvý, prodyšný olejový nátěr chránící dřevo proti šednutí a proti změnám vznikajícím v důsledku osvitu slunečním zářením.  Používá se buď samostatně nebo jako druhý nátěr zvyšující ochranu proti UV záření na předem tónované nátěry.

Dostupnost Skladem
Cena 593,39 Kč bez DPH
718 Kč    
Značka PNZ
Kategorie Produkty A-Z
 

PNZ UV OCHRANNÝ OLEJ (PNZ - UV-SCHUTZ-ÖL)

Charakteristika: Bezbarvý, prodyšný olejový nátěr chránící dřevo proti zešednutí a proti změnám vznikajícím v důsledku osvitu slunečním zářením.  Používá se buď samostatně na svislé dřevěné plochy, nebo jako druhý nátěr na předem provedené tónované nátěry jako konečná vrstva zvyšující ochranu proti UV záření.

Použití: Na svislé dřevěné konstrukce jako např: obložení fasád, balkóny, okna, výlohy, ploty, pergoly, zahradní nábytek, zahradní domky a šindele. Je ideální k obnovení starých prodyšných nátěrů a dřevěných ploch opotřebovaných povětrností. Je vhodný na všechny druhy dřevin.

Zpracování: Nanáší se neředěný, dobře promíchaný na čisté suché dřevo štětcem nebo válečkem tence a rovnoměrně ve směru vláken. Zpravidla se provádějí jeden až dva nátěry s 12-24 hodinovou přestávkou. Řasy, mastnotu a nečistoty odstraňte přípravkem PNZ Gartenholzreiniger (PNZ Čistič zahradního nábytku). Ve venkovním prostředí je třeba dřeviny náchylné k zamodrání a napadení dřevními plísněmi (tuzemské jehličnany - borovice, smrk) nejprve ošetřit proti modrání, dřevním plísním a škůdcům přípravkem PNZ Imprägniergrund (PNZ Impregnační základ). Pro trvalou ochranu dřeva proti UV záření je vhodné provést nejprve ošetření pigmentovaným olejem a následně aplikovat PNZ UV-Ochranný olej. Teplota při práci i schnutí min. 8°C. Vlhkost dřeva nesmí být vyšší než 18%. Vzdušná vlhkost < 60%.

Spotřeba: Opracované dřevo: 1 litr na cca 25 m2 v závislosti na druhu dřeva a hrubosti jeho povrchu (řezivo nebo hoblované dřevo). U profilovaného dřeva se může spotřeba zvýšit (faktor 2-3).

Skladování: dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: Znečištěné pomůcky omýt mýdlovou vodou, PNZ speciálním ředidlem nebo syntetickým ředidlem.

Barva: bezbarvý

Upozornění: Při použití více balení různých šarží se doporučuje smíchat obsah ve větší nádobě.

Složení: Zušlechtěné přírodní oleje, přírodní vosky, isoalifáty, UV absorber, vodoodpudivá aditiva, bezolovnatá sušidla, pentanonoxim, kyselina neodecanová, kobaltová sůl.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 5l, 10 l.