PNZ Olej na tepelně ošetřené dřevo 2,5l

 
 
Nanojemná impregnace k ochraně a ošetření tepelně ošetřeného dřeva. Má přírodně hnědý odstín, vytváří vodoodpudivý, počasí a UV záření odolný trvanlivý povrch, který se velmi pomalu odbourává a nabízí tak dlouhodobou ochranu proti zešednutí. Neobsahuje škodliviny.
Dostupnost Skladem
Cena 1 482,64 Kč bez DPH
1 794 Kč    
Značka PNZ
Kategorie PNZ olej na tepelně ošetřené dřevo
 

PNZ Olej na tepelně ošetřené dřevo (PNZ THERMOHOLZ-ÖL)

Charakteristika: Thermoholz-öl je olejová kombinace k ochraně a ošetření venkovních balkonů, plotů, obložení fasád, podlah teras, dřevěných zastřešení a podobně z tepelně ošetřeného dřeva (také modřínového a exotického).

Použití: Thermoholz-öl je nanojemná impregnace povrchu z přírodních olejů optimálně vyladěná na specielní druhy dřevin. Thermoholz-öl je pigmentovaný, zasychá v přírodně hnědém odstínu. Vytváří vodoodpudivý, počasí a UV záření odolný povrch, který se velmi pomalu odbourává a nabízí tak dlouhodobou ochranu proti zamodrání. Thermoholz-öl po zaschnutí odpovídá normám DIN EN 71/3 bezpečný pro dětské hračky a DIN 53 160 odolný slinám a potu.

Zpracování: Thermoholz-öl se nanáší dvakrát (čelní strana do nasycení). Povrch musí být suchý, čistý a odmaštěný. Thermoholz-öl se nanáší na suché dřevo. Zašedlé dřeviny před nátěrem neutralizovat přípravkem PNZ Gartenholzreiniger. Teplota při zpracování nad +8OC Thermoholz-öl by při pozdějších opravných pracech měl být přetírán pouze stejným přípravkem. Při velmi nepříznivé povětrnosti, stejně jako při výrazných prasklinách je potřebné provést obnovu nátěru. Vlivem nepříznivých klimatických podmínek nebo při vzniku výrazných prasklin je potřebné provést obnovu nátěru.

Doba zasychání: Přetíratelný za 12-24 hodin. Při vlhkém a studeném počasí, se může doba zasychání prodlužovat.

Spotřeba: cca 60-70 ml/m2, to znamená, že 1 litr vystačí na cca 15 m2 v závislosti na druhu dřeva a hrubosti jeho povrchu (řezivo nebo hoblované dřevo). Nižší množství spotřebovaného materiálu ovlivňuje životnost výsledného nátěru.

Skladování: V chladu a suchu (chránit před mrazem). U neotevřených obalů - vydrží 5 let. Otevřený obal – obsah přelít do menší nádoby, aby nad olejem byla co nejmenší vrstva vzduchu, uzavřít a co nejdříve spotřebovat.

Čištění: Nářadí čistit okamžitě po použití vodou a mýdlem.

Složení: Zušlechtěné přírodní oleje, izoalifáty (lékový benzín) bezolovnatá sušidla, nanojemná sušidla. Neobsahuje jedovaté látky.

Upozornění: Účinkuje na různých plochách různě. Zkušební vzorky jsou bezpodmínečně nutné. Při použití více balení s rozdílným číslem šarže je dobré tyto ve větší nádobě smísit a promíchat. Chraňte před dětmi. Při stříkání nevdechujte aerosol. Jako jiné přírodní látky (například včelí produkty) může způsobovat alergické reakce. Vyprázdněné obaly předávejte k recyklaci. Nespotřebované či zaschlé zbytky materiálu odevzdejte ve sběrných místech.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l, 30 l a větší.