PNZ Terasový olej šedý 2,5L

 
  • 1 z 2
 

Otěruvzdorný olej, odolný povětrnostním vlivům, který dlouhodobě chrání dřevo proti povětrnosti a proti UV záření. Neobsahuje zdraví škodlivé látky, vytváří sametově matnou plochu.

Dostupnost Skladem
Cena 1 482,64 Kč bez DPH
1 794 Kč    
Značka PNZ
Kategorie Produkty A-Z
 

PNZ TERASOVÝ Olej černý (PNZ-Terassen-ÖL schwarz)

Charakteristika: Otěruvzdorný olej, odolný povětrnostním vlivům, který dlouhodobě chrání dřevo proti povětrnosti a proti UV záření. Neobsahuje zdraví škodlivé látky, vytváří sametově matnou plochu.

Použití: Ideální pro nátěry teras, zahradního nábytku a zahradních staveb ze všech  druhů domácích i exotických dřevin jako např: dub, modřín, cedr, douglasie, bangkirai, iroko, robinie a další.

Zpracování: Povrch musí být čistý a zbavený prachu. Řasy, mastnoty a další znečištění odstraňte přípravkem PNZ Čistič zahradního nábytku. Tuzemské jehličnany (borovice, smrk) jsou dřeviny náchylné k zamodrání a napadení dřevními plísněmi a je vhodné před prvním nátěrem ve venkovním prostředí  nejprve ošetřit přípravkem PNZ Imprägniergrund (PNZ Impregnační základ). První nátěr dřevin s mimořádně vysokým obsahem průvodních látek obsažených ve dřevu (třísloviny, barviva, pryskyřičné látky, tuky a silice) je doporučeno dřevo ponechat 4 týdny vystavené povětrnosti. PNZ Terasový olej se nanáší neředěný, dobře promíchaný na čisté suché dřevo štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí v tenké vrstvě, rovnoměrně ve směru vláken. Na povrchu nevytvářet vrstvu, případné přebytky materiálu setřít. Zpravidla se provádějí dva nátěry. Doporučuje se nejprve provést zkušební vzorek. Pracovní teplota min. 8°C. Pro následné ošetření je přípravek vhodný na všechny obvyklé nátěry, pokud si podklad zachoval savost. Nesavý povrch je třeba zbrousit.

Skladování: Dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: Pomůcky a štětce čistěte přípravkem PNZ Speciální ředidlo, nenechat zaschnout.

Spotřeba: 1 litr na cca 20 m2.

Upozornění: Přípravek je neškodný, nepatří však do rukou dětem. Nesmí se dostat do kanalizace nebo tekoucí vody. Potřísněnou pokožku omyjte čistou vodou. Před upotřebením dobře promíchejte a protřepejte. VbF: A III.

Složení: Směs zušlechtěných přírodních olejů jako např: slunečnicový, sojový aj., přírodní vosky, isoalifáty, bezolovnatá sušidla, pentanonoxim, kyselina neodecanová, kobaltová sůl, oxidy  železa, titandioxid.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l,