PNZ Olej na cedrové a modřínové dřevo 0,75l

 
 
Z přírodních olejů, speciálně určených pro modřín a cedr jak v interiéru i exteriéru. Přípravek je bezbarvý, vysoce odolný proti povětrnosti a UV záření, reguluje vlhkost, je prodyšný, nehořlavý, bez rozpouštědel. Vhodný i pro smrk a borovici.
Dostupnost Skladem
Cena 560,33 Kč bez DPH
678 Kč    
Značka PNZ
Kategorie PNZ Olej na cedrové a modřínové dřevo
 

PNZ Olej na cedrové a modřínové dřevo (PNZ - LÄRCHEN+ZEDERN-ÖL, farblos)

Charakteristika: Olejová emulze k ochraně a ošetření modřínového a cedrového dřeva v interiéru i exteriéru. Je vyrobený z přírodních emulgovaných olejů, které jsou speciálně určeny pro uvedené druhy dřeva. Přípravek je vysoce odolný proti povětrnosti a UV záření, je prodyšný a bez rozpouštědel. V tekutém stavu má mléčné zabarvení, po zaschnutí je bezbarvý. Reguluje vlhkost, je prodyšný, nehořlavý, ekologický.

Použití: K ochraně a ošetření plotů, pergol, zahradních domků, zahradního nábytku a všude tam, kde je zastoupeno modřínové a cedrové dřevo. Na podlahách teras není zajištěna odolnost proti otěru.

Zpracování: U dřeva, napadeného houbami, použijte nejprve PNZ Impregnační základ. Nečistoty odstraňte přípravkem PNZ Čistič zahradního nábytku. PNZ Olej na modřínové a cedrové dřevo naneste na povrch dřeva. Povrch musí být čistý, zbavený mastnot a prachu. Nátěr proveďte 2-3x až do úplného nasycení dřeva. Suchá místa je třeba znovu přetřít. Doba schnutí 8-12 hod. Pracovní teplota min. 8°C. Při vlhkém a chladném počasí se doba schnutí může prodloužit. PNZ Olej na modřínové a cedrové dřevo můžete následně ošetřovat přetřením pouze produkty PNZ. Přetírání (oživení) povrchu se provádí podle potřeby. Chcete-li docílit barevného povrchu, proveďte nejprve nátěr přípravkem PNZ Lazura na dřevo, čímž se podstatně zvýší odolnost proti UV záření. Chcete-li později docílit barevné plochy, je možno PNZ Olej na modřínové a cedrové dřevo přetírat přípravky PNZ Lazura na dřevo nebo PNZ Vosk na dřevo.

Spotřeba: Opracované dřevo: 1 litr na cca 10 m2. Surové dřevo: 1 litr na cca 6-8 m2.

Skladování: dobře uzavřené v chladu, chránit před mrazem.

Čištění: ihned po skončení práce vodou a mýdlem.

Upozornění: Při použití více balení různých šarží se doporučuje smíchat obsah ve větší nádobě.

Složení: zušlechtěné přírodní oleje, voda, přírodní emulgátory.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l, a větší.