PNZ Izolační základ 2,5l

 
 
Transparentní základ pod světlé nátěry, zabraňuje černání a prorážení barevných skvrn u dubu, modřínu a dalších druhů dřeva vlivem látek obsažených ve dřevě. Je vhodný jako impregnace proti nikotinu, tukům, sazím a vodě. Odolává povětrnostním vlivům.
Dostupnost Skladem
Cena 1 739,67 Kč bez DPH
2 105 Kč    
Značka PNZ
Kategorie PNZ Izolační základ
 

PNZ Izolační základ (PNZ ISOLIER GRUND)

Charakteristika: Slouží jako podklad pod světlé a střední nátěry PNZ voskem, olejem, lazurou, apod. Transparentní PNZ Izolační základ zabraňuje černání a prorážení barevných skvrn, především u dubu, modřínu, teakového dřeva, červeného cedru, korku a rovněž u tlakově impregnovaného dřeva, vlivem látek obsažených ve dřevě. Je základním nátěrem pro všechny vnitřní a vnější dřevěné a korkové povrchy. Odolává povětrnostním vlivům, je elastický a reguluje vlhkost. Je též vhodný jako impregnace na omítky proti prorážení nikotinu, tuků, sazí a skvrn po zatečení.

Použití: Veškeré nosné dřevěné a korkové podklady, dřevotříska, omítka, zdivo. PNZ Izolační základ je možno přetírat PNZ lazurou na dřevo, PNZ voskem, jakož i ostatními obvyklými nátěry.

Zpracování: Nečistoty a staré nátěry je třeba dokonale odstranit. Dřevo musí být suché, čisté a odmaštěné. Má-li být dřevo chráněno proti modrání a hnilobě, použijte nejdříve PNZ Impregnační základ W. PNZ Izolační základ důkladně rozmíchejte a nanášejte štětcem nebo válečkem. V některých případech je vhodné provést druhý nátěr (doporučuje se zkušební vzorek).

Schnutí: Mezi jednotlivými nátěry 1 - 2 hod. Příští den přetřete např. PNZ lazurou. Pracovní teplota min. 8°C.

Spotřeba: 1 litr na cca 12 m2 nátěru.

Skladování: V suchu a chladu (chránit před mrazem), dobře uzavřené.

Čištění: Znečištěné pomůcky omyjte vodou a mýdlem.

Složení: Voda, šelak, kalafuna, damar, přírodní latex, metylcelulóza, borax, potaš.

Balení: 0,75 l, 2,5 l, 10 l a větší