PNZ Impregnační základ L 2,5l

 
 

Bezbarvý rozpouštědlový impregnační prostředek, působí do hloubky, zabraňuje modrání dřeva, chrání před houbovým napadením.

Dostupnost Skladem
Cena 1 119,01 Kč bez DPH
1 354 Kč    
Značka PNZ
Kategorie PNZ Impregnační základ L
 

PNZ Impregnační základ L (PNZ-IMPRÄGNIERGRUND L)

Charakteristika: PNZ Impregnační základ W je bezbarvý prostředek na bázi rostlinných olejů, s obsahem rozpouštědel. Vytváří nebobtnavý vodoodpudivý nátěr regulující vlhkost, působí do hloubky a spolehlivě zabraňuje modrání a zahnívání dřeva, chrání před houbovým napadením.

Použití: Veškeré dřevěné konstrukce, obložení, okna, parapety, zahradní domky, pergoly, skleníky, nářadí, zahradní nábytek, dveře, balkóny atd., jakož i vlhké a mokré prostory. Prostředek není odolný proti UV záření a používá se jako základ pro PNZ vosky , oleje či lazury, případně pod ostatní běžné lazurovací nebo krycí nátěry. Prostředek je zcela bez zápachu.

Zpracování: Přípravek se nanáší štětcem, stříkáním, nebo máčením jedenkrát ze všech stran. Dřevo by mělo být neošetřené, zbavené prachu, suché a nezmrzlé. Staré nátěry, tvořící souvislý film, je třeba beze zbytku odstranit. Vlhkost dřeva max. 18%, pracovní teplota min. 8°C.

Spotřeba: cca 120 - 160 ml/m2

Schnutí: Podle savosti dřeva, teploty a vlhkosti vzduchu až 1 den.

Skladování: V suchu a chladu, dobře uzavřené, chránit před mrazem.

Čištění: Pomůcky omýt ředidlem.

Složení: Směs zušlechtěných přírodních olejů, izoalifáty, bezolovnatá  bez kobaltová sušidla, pentanonoxim. Účinné látky:  0,5g/100g  3-Jod-2-propinyl-butylcarbamat, 0,06g/100g Permethrin, 0,2g/100gTebuconazol.

Upozornění: Chránit před dětmi. V obytných prostorech pokud možno nepoužívat velkoplošně. Zabránit styku s potravinami, nápoji a krmivy. Zbytky nevylévat do kanalizace. Zkoušeno podle DIN - EN 152 modrání, DIN - EN 113 houby.

Balení: 0,75 l, 2,5 l